DRŽAVNI REKORD NA EKIPNOM PRVENSTVU HRVATSKE OSI

06.09.2019.  na stadionu HNK Cibalia u Vinkovcima održano je  Ekipno prvenstvo Hrvatske osoba s invaliditetom. Natjecalo se 79 para atletičara iz 12 klubova Hrvatske. Ekipni prvak Hrvatske postao je AKOSI Agram (Zagreb) s osvojena 4942 boda. Drugo mjesto pripalo je AKOSI Odisej (Kutina) s osvojena 4804 boda, a trećeplasirani AKOSI Uriho (Zagreb) osvojio je3167 bodova.

Od 12 klubova, AK Samobor 2007, osvojio je 10. mjesto sa 886 boda, samo sa jednim para atletičarem Antoniom Kosmat. Na 100 m osvojio je 400 boda sa vremenom od 12, 82 sek.

Ono što nas je sve iznenadilo u utrci 400 m.

Očekujući da će ponoviti rezultat od prije tri tjedna 59,02 sek, i potvrditi svoju spremnost na težinu utrke, Antonio je ovaj puta nadmašio i sam sebe.

400 m šprinta, otrčao je za 58,12 sek i postavio novi državni rekord u kategoriji T38. Osvojio je 486 boda, te Klub doveo na 10 mjesto na Ekipnom prvenstvu Hrvatske OSI.

Čestitke mladom 18-godišnjem para atletičaru.