Kosmat se vratio na atletsku stazu-HALS 4. kolo i PP HALS

Nakon rehabilitacije i pauze od tri mjeseca, naš najbolji paraatletičar Antonio Kosmat nastupio je 01. listopada 2023. na 4. kolo Hrvatske atletske lige sjever (HALS) koji se održao na ŠRC Mladost na Jarunu uz pratnju trenera Ivana Brkljačića i mame/asistentice Gordane.

U konkurenciji seniora na 300 m paraatletičar Antonio Kosmat osvojio je 11. mjesto sa vremenom 42,03 sek u konkurenciji sposobnih sportaša, što je poprilično dobar rezultat koji je otrčao nakon pauze.

Nakon toga natječe se 07.10.2023. u Varaždinu na stadionu ŠRC Sloboda na Pojedinačnom prvenstvu Hrvatske atletske lige sjever.

Antonio se natjecao u konkurenciji seniora. U disciplini 100 m zauzima 6. mjesto sa rezultatom 12,80 sek, dok je utrku na 400 m otrčao za 57,78 sekundi i zauzeo 5. mjesto u konkurenciji sposobnih sportaša.

To je odličan rezultat nakon pet tjedana treniranja. 15.10.2023. očekuje ga Međunarodni paraatletski miting Zagreb Open 2023. koji će se održavati u Varaždinu iz tehničkih razloga. Očekujemo da će uspjeti skinuti 1. sekundu da potvrdi rezultat iz WPA Grand Prixa iz Taljanskog Jesola od 56,82 sek.

Na natjecanju će nastupiti i naš junior David Blažević kategorija T38 u disciplinama 100 m i 400 m. Želimo im uspješne rezultate i plasman.