MEĐUNARODNI PARA ATLETSKI MITING – ZAGREB OPEN 2019.

Zagreb, u  nedjelju 22. rujna na atletskim borilištima Sportskog parka Mladost po prvi puta je održan  “Međunarodni para atletski miting” -Zagreb Open 2019. Ovo je bilo prvo natjecanje ovakve vrste u Hrvatskoj, i nadamo se da će se tradicija održati. Ukupno se je natjecalo 140 sportaša.  Para atletičari doputovali su iz: Austrije, Bosne i Hercegovine, Grčke, Islanda, Slovačke, Slovenije, Srbije i lijepe naše Hrvatske. Izvan konkurencije nastupalo je 26 limačica i 9 limača, AK Dinama i AK Mladosti, koji su svojim sportskim nastupom, uveličali sportsko događanje.

U seniorskoj utrci na 100 u kategoriji T 11-36-37-38 , Antonio Kosmat, član AK “Samobor 2007”  osvojio je brončanu medalju sa vremenom od 12,80 sek (407 boda T38). Prvo plasirani je bio Iasonas Gantes iz Grčke sa 12,92 sek ( 545 boda-T37), drugoplasirani Islanđanin, Patrekur Andres Axelsson sa vremenom 12, 50 sek ( 407 boda T-11). Četvrto mjesto sa rezultatom 13, 45 sek, osvojio je Omar Bojčić u kategoriji T11, sa vodićem Muhamedom Trle iz BiH. Nama dragi ljudi, koje smo upoznali u Nottwilu, na Svjetskom juniorskom prvenstvu ove godine.

U dvoboju na 200 m, Antonio je osvojio srebrnu medalju sa rezultatom 25,75 sek (486 boda), a prvo mjesto sa rezultatom od 26,17 sek, pripalo je grku Iasonas Gantes (559 boda).

Natjecanje ne bi bilo zanimljivo da nismo sreli našeg trenera-volontera Blaža Jankovića. “Bilo kuda, Blažo svuda.”

Blaž je, ujedno i  atletski sudac, koji je  sudio na samom natjecanju, zajedno sa Spomenkom i  Tarom, našom troskokašicom. Uz malo kiše, sasvim lijepo natjecanje i pohvale za dobru organizaciju Međunarodnog para atletskog mitinga – Zagreb Open 2019.

Čestitke svim natjecateljima!