NAJBOLJI SPORTAŠI GRADA SAMOBORA 2018.

Svečanost proglašenja najboljih sportaša Grada Samobora za 2018. održana je 5. veljače, u organizaciji Samoborskog športskog saveza, u dvorani samoborskog kina. Uz sportaše i njihove trenere, te  sportske djelatnike, nazočili su joj gradski čelnici, te brojni gosti i uzvanici.
Srdačnim  pozdravom, predsjednik Samoborskog športskog saveza Miro Kelečić, pozdravio je sve goste i sportaše, a u ime Grada Samobora obratio se i  izamjenik gradonačelnika Željko Stanec.

Ovogodišnja svečanost posvećena najboljim samoborskim sportašima, 25. je po redu. Tom prilikom istaknule su se impozantne brojke i rezultati. U Samoborskom sportu ima 4 400 aktivnih registriranih sportaša, od toga 2 700 djece u sportu, te 60 sportskih udruga, 600 rekreativaca, te 35 sportskih grana kojima se mogu baviti u našem gradu. Za najbolje u 2018. godini bilo je nominirano čak 140 sportaša.Članovi našeg Kluba također su bili nominirani.

Antonio Kosmat dobio je posebno priznanje za perspektivni sportski rezultat osoba s invaliditetom.


Nakon prigodnog kratkog filma o samoborskom sportu u 2018. godini krenula je i dodjela priznanja najboljima prema kategorijama.

Goran Marković iz Judo kluba Samobor najbolji je sportaš veteran u prošloj godini, a za 25 godina rada priznanje je primio Motocross klub TRP Marović. Najbolji sportski djelatnik je Davor Cipek iz Karate kluba Samobor, dok je titulu najboljeg trenera ponio Hrvoje Štibohar iz Rukometnog kluba Rude.

Posebna priznanja za vrhunska postignuća u prošloj godini primile su Nika Jakobović iz Karate kluba Mladost te Lara Cvjetko iz Judo kluba Profectus Samobor. Priznanje za perspektivni ostvareni rezultat u sportu osoba s invaliditetom primio je Antonio Kosmat iz Atletskog kluba Samobor 2007, a zatim je zasluženo posebno priznanje za rad i stvaralaštvo u sportu uručeno Milanu Jeleniću iz Školskog športskog društva Samobora i Svete Nedelje.

Plakete i prigodni pokloni sponzora dodijeljeni su zatim svim nominiranim perspektivnim mladim sportašicama i sportašima Grada Samobora, a nagrađeni su: Lana Šurina – Ženski rukometni klub Samobor, Sara Šančić – Judo klub Samobor, Melani Đukić – Karate klub Samobor, Talia Valentak – Streličarski klub Samobor, Iris Maria Šlatka – Judo klub Okami, Jana Cvjetko – Judo klub Profectus Samobor, Lucija Krnić – Stolnoteniski klub Samobor, Tina Kos – Karate klub Bregana, Ema Trogrlić – Atletski klub Samobor 2007, zatim Nikola Škalec – JK Profectus Samobor, Stjepan Majcan – Tenis klub Samobor 1890, Lovro Špoljarić – Judo klub Samobor, Roko Cirnski – Karate klub Samobor, Vito Glivetić – Rukometni klub Rudar, Luka Žganjer – Košarkaški klub Samobor, Vigo Mikola – Streličarski klub Samobor, Jan Horvat – BBK Šišmiš i Borna Franc – Šahovski klub Samobor. Priznanja su, naravno, primile i perspektivne mlade ekipe – Karate klub Samobor (ekipa mlađih kadetkinja u katama – Iskra Majsec, Kjara Dragozet i Marija Čuljak), Rukometni klub Rudar (selekcija mlađih kadeta), STK Samobor (mlađe kadetkinje – Ana Znika, Lucija Krnić i Neva Gojković).

U kategoriji učeničkog sporta i ove su godine dominirali svestrani sportaši Školskog športskog društva Bogumilac OŠ Bogumila Tonija Lorena Bartaković i Dorian Gorički.

Članice Orijentacijskog kluba Japetić i rukometaši iz Ruda svojim su se rezultatima nametnuli u kategorijama ženskih i muških ekipnih sportova, a u pojedinačnoj kategoriji najboljim sportašima Grada Samobora proglašeni su Pavao Jozić (STKI Synergia Samobor), Ana Lenard (Karate klub Samobor) i Matija Razum (Orijentacijski klub Japetić).
U predasima dodjele nagrada i priznanja našim sportašoma nastupili su plesači Plesne skupine Point te Dora Pejčinović i Eugen Kumičić, članovi Športskog plesnog kluba Samobor, a program je vodio Mislav Maroević.

Svima se na kraju u ime nagrađenih obratio najbolji samoborski sportaš Matija Razum, zahvalivši roditeljima, organizatorima, Gradu Samoboru i svima ostalima koji ih podupiru, jer su svi oni zaslužni za ovako sjajne rezultate.

Podijelite članak na društvenim mrežama:
Facebook
Twitter
Email