Najbolji sportaši Samobora u 2019. godini

Proglašenje najboljih sportaša Grada Samobora u 2019. godini održalo se 06. veljače, u dvorani samoborskog kina. Uz brojnu publiku, sportaše i goste, prisutne su pozdravili  predsjednik Samoborskog športskog saveza Miro Kelečić, zamjenik župana Zagrebačke županije Hrvoje Frankić, zamjenik glavnog tajnika u Središnjem državnom uredu za šport Krešimir Šamija i gradonačelnik Samobora Krešo Beljak, koji su im, uz ostale nazočne gradske i županijske dužnosnike i uručili zaslužene nagrade i priznanja.

Najbolje u svojim kategorijama, ocjenjivao je SŠS  prema utvrđenim kriterijima i postignutim rezultatima.

Naš para sportaš Antonio Kosmat primio je priznanje za vrhunsko postignuće u sportu osoba s invaliditetom Grada Samobora koje je ostvario u 2019. godini. To su bile:

1. mjesto na 800 m na  Europskim para igrama mladih, Finska.

2. mjesto na 100 m EPYG,

3. mjesto “Europan mixed” , član štafete 4×100 m na WPA Svjetsko juniorskom prvenstvo, Švicarska

Ostvarena norma za Para olimpijske igre “Tokyo 2020” u disciplini 400 m u kategoriji T38. Također Antonio je sportaš 3. kategorije.

Čestitke mladom i perspektivnom sportašu.