Otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u paraatletici

23. i 24. travnja 2023 u Puli, održano je 26. Otvoreno pojedinačno prvenstvo Hrvatske u paraatletici . Kroz dva dana Prvenstva natjecalo se je više od 130 natjecatelja iz 9 europskih zemalja.  Naši parasportaši ostvarili su odlične rezultate.

Prvog dana natjecanja Antonio Kosmat izjednačio je vlastiti državni rekord na 100 metara u kategoriji T38 istrčavši dionicu za 12.41 sekundi i postao prvakom Hrvatske. Trčali su u spojenim kategorijama T11-12-36-38-46-47 a rezultat se bodovao RAZA bodovima kada se dobivao sveukupni pobjednik. David Blažević kategorija T38 na 100 m zauzeo je 6. mjesto sa rezultatom 15,17 sek te postavio svoj osobni rekord. David je kategorija juniora, tako da su to odlični rezultati za mladog i perspektivnog Samoborskog paraatletičara.

Nakon sat vremena nastupili su i u utrci  400 metara u kategorijama T 12-36-38-47. Vrijeme je bilo vjetrovito sa suncem, tako da ih je to malo iscrpilo. Antonio Kosmat  postaje prvakom Hrvatske sa rezultatom 58,74 sekundi, a David Blažević zauzima 4.mjesto sa rezultatom 1:12,54 sek također sa osobnim rekordom.

Drugog dana Prvenstva ostvaren je i novi državni rekord Antonia Kosmat u disciplini skok u dalj u kategoriji T38 sa skokom od 4.59 metara. David Blažević osvojio je 6. mjesto sa rezultatom 2,88 metra što je također njegov osobni rekord. Kako Samobor nema atletski stadion sa infrastrukturom, pa se discipline ne mogu trenirati kako predlaže struka, ovi rezultati su više nego odlični.

Samoborski paraatletičari nastupili su i u disciplini 200 m . Antonio Kosmat postaje prvakom  Hrvatske sa rezultatom 26,14 sekundi, a David Blažević osvaja svoju prvu državnu medalju za osvojeno 3. mjesto sa rezultatom od 31,52 sekunde.

Paraatletičari su se u Samobor vratili sa tri zlata, dvije bronce, te državnim rekordom.

Čestitke na postignutom osobnom sportskom uspjehu!