POJEDINAČNO PARAATLETSKO PRVENSTVO HRVATSKE

Foto:Elvis Malagić

26.- 27. rujna u Puli na sportsko rekreacijskom centru Veruda održano je 23. Otvoreno pojedinačno i ekipno paraatletsko prvenstvo Hrvatske. Naš junior Antonio Kosmat u kategoriji T38 nastupio je u seniorskoj konkurenciji u dvije discipline.

U subotu 26. rujna u disciplini 100 m šprinta osvaja zlatno odličje sa rezultatom od 12, 65 sek.

Drugi dan u nedjelju 27. rujna  sa skokom od 4, 39 m osvaja drugo mjesto i postavlja državni rekord.

Skupine su bile mješovite, te se je plasman bodovao Raza bodovima za svaku kategoriju. Također AK “Samobor 2007” zauzeo je 11. mjesto u Ekipnom poretku od 14. klubova. Iako je bilo loše vrijeme, kiša i vjetar uz prodore sunca, natjecanje je proteklo uredno uz sve epidemiološke mjere u odličnu organizaciju.

Sljedeće natjecanje našeg para sportaša je na 2. kolu HALS-a za starije kategorije gdje će nastupiti na 800 m. To će mu biti prva utrka u ovoj godini u toj disciplini.

Čestitamo! 🙂