Poziv na građansku akciju-“DOĐI, VIDI, ISPROBAJ”

Poštovani,

Paraatletski klub Samobor organizira u nedjelju, 18. rujna od 10 sati građansku akciju „DOĐI, VIDI, ISPROBAJ“, 

s ciljem demonstracije para atletike, ali i mogućnosti osobnog sudjelovanja u 

  • utrci u formuli, 
  • s povezom na očima, 
  • s povezom ruke, 
  • u bacanju kugle iz sjedećeg položaja ili s povezom na očima, 
  • bacanju vorteksa (za djecu), 
  • u štafetnim igrama i igrama s loptom. 

Time će se osobe bez invaliditeta moći i same naći u svijetu mladih para sportaša, naučiti kako oni pobjeđuju svoja ograničenja i približiti se trenutku u kojem i nemoguće postaje moguće jer Paraatleski klub Samobor okuplja djecu i mlade s invaliditetom i omogućava im svladavanje svih teškoća kroz bavljenje sportom, zbog čega se lakše uklapaju i u svoju sredinu.  

Bilo bi nam izuzetno drago da nas Vi i Vaši članovi posjetite na događanju i da nam pružite podršku te da zajedno javnost osvijestimo o životu para atletičara. 

Građanska akcija je dio projekta “Jačanje udruge AKOSIS te razvoj atletike osoba s invaliditetom”, koji se provodi uz financijsku podršku Europske unije iz Europskog socijalnog fonda i Ureda za udruge Vlade Republike Hrvatske, zahvaljujući kojem će naš klub moći povećati broj mladih para sportaša i uključiti volontere, ali i podići svijest cjelokupne javnosti o teškoćama, s kojima se nose naši članovi u društvu.  

Unaprijed Vam zahvaljujemo na podršci i srdačno Vas pozdravljamo. 

Paraatletski klub Samobor

Kontakt:

Tina Šimek, voditeljica projekta

E. paraatletika.samobor@gmail.com

T. + 385 (0) 91 575 3316  

Podijelite članak na društvenim mrežama:
Facebook
Twitter
Email