Serbia Para Athletics Open 2019.

U nedjelju, 15. rujna u Kruševcu je održan Serbia Para Athletics Open 2019. Nastupilo je 14. hrvatskih predstavnika, a postavljeni su svjetski i četiri državna rekorda. Jedan od rekorda pripada i našem atletičaru Antoniu Kosmat koji je u kategoriji T38, otrčao 400 m šprinta za 59,02 sekunde. Osim što je postigao svoj novi osobni rekord, postavio je i državni koji će biti verifirciran do kraja tjedna.

Antonio je također na 400 m ostvario seniorsku normu za Word para athletic (WPA)  i Paraolimpijske igre (PI) . Iako je ostvario norme, njegovi juniorski rezultati su skromniji, ali su putokaz za ljepu i perspektivnu sportsku budućnost.

Natjecanje je bilo mješovitih kategorija, te su se bodovali RAZA bodovima, svaka kategorija za sebe, te se je u konačnom poretku gledao bodovni plasman. Na 400 m u ukupnom poretku, Antonio je osvojio 4. mjesto sa rezultatom 59,02 (962 boda). Na trećem mjestu sa (964 boda) bio je David Fogadić član AK Uriho iz Zagreba, u kategoriji T12.

Utrka na 100 m donjela je Antoniu 2. mjesto sa (996 boda) za 12, 79 sek, što je nešto slabiji rezultat  od njegovog osobnog rekorda, a Davidu 1. mjesto sa (1026 boda) sa vreenom 12,21 sek. U trčanju na 1500 m u kategoriji T38, nastupio je i Luka Đukez koji je osvojio 2. mjesto.

Na fotografiji Luka, Antonio i David. Ostale rezultate možete pogledati na stranicama HASOSI-a.

Sljedećeg vikenda, para atletičare možete popratiti na “Zagreb Open 2019.” točnije 22.09. na stadionu Mladosti u Zagrebu sa početkom u 15.00h.

Antonio će trčati 100 m, gdje nas  očekuje uzbudljiva utrka u kojoj će nastupiti brzi Grk Iasonas Gantes, devetoplasirani sa Svjetskog prvenstva u Londonu te Islanđanin Patrekur Andres Axelsson.

Nakon toga, u utrci 200 m gledat će mo dvoboj Antonia i grka  Iasonas Gantesa. 🙂

Ulaz slobodan!