WPA Grand Prix Nottwil-Kosmat se ozlijedio

Paraatletičar Antonia Kosmat kategorija T38 sudjelovao je na Međunarodnom natjecanju svjetske serije World Para Athletics koji se je održao u Švicarskoj u Nottwilu od 25.-27. svibnja 2023. Grand Prix Nottwil bio je zadnje kvalifikacijsko natjecanje za odlazak na Svjetsko prvenstvo Pariz 2023. Antonio se trenutno nalazi na 13. mjestu na WPA Paris 2023. Para Athletics World Championships te ima ispunjen MQS standard.

25.05. 2023. Antonio je nastupio u disciplini 200 m  u spojenim kategorijama T35-38, serija 4. i zauzeo 1. mjesto u T38 kategoriji sa 25,79 sek.

26.05.2023. nastupio je u disciplini 400 m sprinta u spojenim kategorijama T35-38, serija 55, kada je došlo do ozljede ligamenta desnog stopala. U Ukupnom poretku kategorije T38 zauzeo je 5. mjesto sa rezultatom od 58,53 sek što je vrlo dobar rezultat s obzirom na ozljedu.

Nakon ulaska u cilj, zglob je vidno bio natečen te mu je odmah iz izlaska iz boksa pružena prva pomoć i preventivni  pregled te mu je noga stabilizirana hladnim zavojem (kompresa) uz preporuku R.I.C.E. te odgodu natjecanja na 100 m koja se je trebala održati u popodnevnom terminu od 16.30 h. Kako je noga i dalje bile otečena, napravljena je službena odjava sa daljnjeg nastupa sportaša u TIC-u. Daljnja terapija odmor, led, kompresija, elevacija (R.I.C.E) rađena je sljedećih 48 h.

Nakon povratka krenuo je na rehabilitaciju koja će trajati tri mjeseca. Žalimo mu brz oporavak i povratak u atletsku stazu.